נטרופתיה ויתרונותיה

 

  יתרונות הטיפול הניטרופתי

 

  • רפואה ניטרופתית מסתכלת על האדם כמכלול,מיכלול זה כולל גם את מצבו הפיזי הנפשי של האדם. אנו מכירים בקשר בין הגוף של האדם לבין מצבו הנפשי. את הקשר בין לחץ נפשי לפגיעות גבוהה יתר ממחלות. בנטורופתיה אנו מכירים את הקשר בין המערכות השונות של הגוף. כאב או חוסר תפקוד של חלק אחד מהגוף משפיע גם על מערכות אחרות בגוף.  

  • אני מטפלת בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים של המחלה. כאשר כואב לנו ואנו לא מרגישים טוב הגוף שלנו אומר לנו משהו. אם לוקחים כדור כנגד הסמפטום, הכאב, אנחנו לא מטפלים בשורש הבעיה בסיבה שביגללה החל הכאב. מכיוון שלא טיפלנו בסיבה הסימפטומים יחזרו יהפכו חזקים ותכופים יותר ולפעמים יגיעו להחמרה כללית. בטיפול בשורש הבעיה מונעים חזרה והחמרה של הסמפטומים. הטיפול בשורש הבעיה מחזק את היכולת של הגוף לשמור על מצב האופטימלי של התיפקוד ולהתמודד עם האתגרים שהחיים היומיומיים מציבים בפנינו

  • הטיפול הניטרופתי שמטרתו לחזק את האדם להביא אותו למצב בריאות אופטימלי הוא ללא תופעות לואי .  בנוסף יש ביכולתי לעזור לטפל בתופעות לואי הניגרמות מטיפולים תרופתיים שונים ולהקטין את הסבל ואי הנוחות של האדם.

.

 

 

מה זה נטורופתיה?

 

רפואה נטרופתית משלבת בתוכה רפואה מסורתית עם מדע מתקדם. רפואה נטרופתית היא רפואה שמטפלת במגוון רחב של בעיות בריאות לאנשים בכל הגילאים  הטיפול הוא יעיל ובטוח כאחד.

בתרבויות עתיקות רבות היו מרפאים בעלי ידע נירחב  בשימוש בצמחים. לאילו סימפטומים מתאים איזה צמח ומה הוא סוג האדם עליו ישפיע הצמח במיוחד. ידע רב גם קיים במה שאנו מכנים תרופות סבתא, ידע הכולל שימוש במזון ותבלינים לצרכי ריפוי וחיזוק הגוף.  הרפואה העממית ותורות הריפוי השונות כללו גם שימוש במים וברטיות יש מצבים הדורשים טיפול בחום ואחרים בקור יש מצבים שהחילוף בין חום לקור הוא הממריץ של הגוף לרפא את עצמו. יש מקרים בהם כדאי להוסיף לרטיות צמחים בעלי פעילות רפואית שונה. רפואה נטרופתית משלבת בתוכה ידע של רפואה מסורתית תוך בדיקה בבכלי המחקר והידע של המדע המודרנים. שימוש בצמחים עצמם בתזונה בתוספי מזון ויטמינים ומינרלים שימוש במים כדי לעזור לגוף לרפא את עצמו. ברפואה הניטרופטית מתיחסים  לאדם ולא רק למחלה, עוזרים לאדם לרפא את עצמו ולישמור על עצמו בריא על ידי יצירה סביבה בה הגוף יכול לתפקד בצורה אופטימלית. במצבים מסוימים באורח החיים המודרנים עם תזונה לקויה וחוסר פעילות גופנית אנו מקשים על גופינו לתפקד בצורה מיטבית ברפואה הניטרופתית אנו עוזרים להביא את הגוף למצב תפקוד אופטימלי בו לא רק נרגיש יותר טוב אלא גם נוכל להתמודד עם המחלות והאתגרים הסביבתים טוב יותר. השילוב הזה מיצר שיטות טיפוליות רבות וכלי עבודה לטפל במגוון רחב של אתגרים רפואים.

 

אנו בריאים יותר כאשר אנו מתפקדים בצורה הרמונית, בצורה מאוזנת. ואיכות ואריכות של החיים שלנו עולים. הגוף יודע לחזור לאיזון ולשמור על המצב ההרמוני במקרים רבים. כאשר לאורך זמן אנו מקשים על הגוף לשמור על המצב המאוזן והתקין אנו מגדילים את הסיכון שלנו לחלות ומקטינים את יכולת הריפוי הטבעי של הגוף.  דר רינת פז מאתרת את הסיבות האמיתיות שבבסיס הבעיה ומטפלת בשורש הבעיה ולא מנסה להעלים רק את הסימפטומים. בטיפול בשורש הבעיה יש סיכוי רב יותר למניעת בעיות כרוניות וחוזרות כמו כן יש ערך למניעת בעיות עתידיות. הטיפול אישי ומתאים לכל אדם אך שונה מאדם אחד לשני. הטיפול שדוקטור רינת פז תיתן הוא לאדם השלם ולא למחלות שלו. הטיפול הנטרופתי הוא אישי ומיוחד לכל אדם. הטיפול נקבע על פי שילוב של הבעיה ויכולתו ורצונו של כל חולה. הטיפול יכול לכלול שינויים באורח חיים, תזונה נכונה שימוש   מושכל בתוספי מזון, טיפולי מגע וטיפולי מים שימוש בצמחי מרפא. .

.