שיטות טיפול

 

 

כל אדם, המגיע לטיפול, מקבל המלצות יחודיות המתאימות למצבו האישי. הטיפול, יכלול המלצות בתחום התזונה, הוספת ויטמינים מינרלים או תוספי תזונה אחרים כמו גם שימוש בצמחי מרפא, קרניו סקרל ושיטות נוספות.

 

תזונה נכונה היא אתגר לאדם המודרני. תזונה מתאימה היא מפתח לטיפול בהרבה בעיות רפואיות שונות ולמניעה של בעיות נוספות. ככל שאדם ישפר את תזונתו, הוא מקטין את מספר המכשולים לבריאות ועוצמתם ויחד עם זאת מגדיל את היכולת של כח הריפוי הטיבעי, לפעול ולשמור על מצב בריאותי תקין. דר' רינת פז יכולה לעזור לך לקבל את המידע לגבי תזונה, שמתאימה למצב הבריאות היחודי שלך, בהתאמה לסדר יום ויכולתך.

 

תוספי מזון הם ויטמינים, מינרלים, שמנים, ועוד. במקרים מסוימים יש יתרון לכמויות גבוהות של תוסף מזון מסוים במקרים מסוימים נדרשת רק תוספת כדי להשלים חסרים.  נידרש ידע מעמיק על כל תוסף מזון פעילותו במצב אופטימלי, כיצד מתאפיין חוסר ואיך הוספת תוספי מזון משתלבת עם תרופות וטיפולים נוספים.    טיפולי הכוללים תזונה ותוספי מזון הם חלק חשוב מהטיפול הנטרופתי. הידע גדל ומחקרים רבים נעשו בשנים האחרונות בתחומים האלו.

 

צמחי מרפא הם בעלי יכולת רפואית מוכחת והשימוש בהם היה מקובל גם ברפואה העתיקה וגם בשימוש כיום. בהרבה מהתרופות שהרפואה הקונבנציונלית משתמשת החומר הפעיל מופק מצמחי מרפא. בתחום זה משולבים הידע של המדע המודרני, ומחקרים רבים שנעשים בתחום עם ידע הנובע מרפואה מסורתית. המדע המודרני נותן את המידע לגבי בטיחות השימוש, כמויות, יעילות וחומרים פעילים. הידע המסורתי נותן מידע גם  על בטיחות וגם על יעילות שימוש במצבים שונים תוך התייחסות מלאה יותר לאדם השלם. התועלת שאפשר להפיק מצמחים יכולה להיות בצורות שונות. יש צמחים שהם תבלינים ואפשר להוסיף אותם לצריכת המזון. יש צמחים שניתן לחלוט אותם ולשתות אותם כמו תה. יש צמחים שניתן להוסיף לאמבטיה ועל ידי שאיפת האוויר מקבלים רווח טיפולי ויש מיצויים אלכוהוליים של צמחים.

 

טיפול במים  תוך שימוש בחום ובקור זה טיפול זמין, זול ויעיל. שימוש נכון במים חמים או קרים או טיפול המחליף בין חום לקור יכול לחזק את האדם ולהגדיל את כוח הריפוי הטיבעי של הגוף. הטיפול יכול להגדיל או להקטין את זרימת הדם לאיזור הפגוע. יתרון נוסף לטיפול אלה שניתן לבצע אותם בכמעט כל מקום ולשפר את ההרגשה.

 

קרניו סקרל- שיטה מגע עדינה מאוד שעוזרת לגוף לחזור ולטפל בעצמו. הטיפול מתבצע כאשר המטופל שוכב או יושב בלבוש מלא. הטיפול מאוד עדין ולכן מתאים גם לתינוקות, ילדים, קשישים ולאנשים הסובלים מכאבים שונים. הטיפול בקרניסקראל מרגיע מאוד ועוזר למטופל להרגיש ולהבין איך לעזור לעצמו להחלים. טיפול בקרניו סקרל עוזר במיקרים של מיגרנות, עיפות כרונית, כאבי צואר וגב והתמודדות עם לחץ וחוסר שינה.